Home WiadomościArchiwum Warszawa: Spektakl muzyczny “Jedno echo”

Warszawa: Spektakl muzyczny “Jedno echo”

Redakcja

„Jedno Echo” to spektakl – koncert tradycyjnych pieśni pochodzących z różnych kultur. Spektakl jest próbą obudzenia w nich nowych znaczeń, poprzez wykorzystanie specyficznych warunków akustycznych i architektonicznych niekonwencjonalnych przestrzeni teatralnych do wydobycia ich pełnego potencjału brzmieniowego.

W spektaklu wykorzystane są różne rodzaje emisji głosu i rezonansu w ciele wykonawcy – te wynikające z technik wokalnych pochodzących z często odległych od siebie tradycji, jak i wywołane aktorskim działaniem fizycznym pochodzącym z autorskiej techniki improwizacji, wypracowanej przez zespół aktorów.

Teatr Remus istnieje od 1995 r. Nazwa „Remus” pochodzi od imienia jednego z bohaterów literatury kaszubskiej. Remus był wędrownym sprzedawcą książek: i jarmarcznych, i religijnych, i zakazanych. Miał wizje: świat, który postrzegał, zaludniony był przez starożytne bóstwa, dawnych bohaterów, zaklęte królewny i upiory. Był niemal niemową, mógł więc udowadniać istnienie świata, w który wierzył wyłącznie poprzez działanie.

Zapraszamy do kościoła Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze-Północ (ul. Wileńska 69, wejście od ul. Równej) 13 września, na godz. 19.15.

za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda