Home WiadomościArchiwum Wietnam: peregrynacja relikwii św. Jana Bosco

Wietnam: peregrynacja relikwii św. Jana Bosco

Redakcja
Wizyta relikwii św. Jan Bosko w Wietnamie ma pobudzić w młodych wiarę, nadzieję i miłość – powiedział prowincjał zgromadzenia salezjańskiego w tym kraju. Kryształowy relikwiarz z fragmentem ciała świętego odbywa pielgrzymkę po krajach Dalekiego Wschodu. Do Wietnamu przybył z Filipin i pozostanie tam do końca stycznia, kiedy przypada liturgiczne wspomnienie świętego.

 
Władze polityczne Wietnamu wyraziły zgodę na pielgrzymkę relikwii i na masowy udział wiernych w uroczystościach. W mieście Ho Chi Minh na oddanie hołdu opiekunowi młodzieży w długiej kolejce czekało 10 tys. wiernych. Program duszpasterski realizowany w czasie peregrynacji ma zachęcić katolików do większego zaangażowania na rzecz ubogiej młodzieży pozostawionej bez opieki.

Salezjanie w Wietnamie cenieni są szczególnie za szkoły zawodowe, które kształcą kilka tysięcy uczniów, oraz za prowadzenie ośrodków młodzieżowych. Dwie podobne placówki wietnamscy uczniowie księdza Bosko prowadzą w Kambodży dla 2 tys. młodych.

se/rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda