Zagrzeb: Przedstawienie o Założycielu Sercanów – Żyje w sercach młodzieży

We wtorek, 12 października 2010, podczas cotygodniowego spotkania, młodzież sercańska parafii pw. Matki Kościoła w Zagrzebiu, zaprezentowała przedstawienie o Zalożycielu Księży Sercanów – ojcu Janie Leonie Dehonie. Mlodzi ludzi wcielili się w postacie z czasow O. Dehona przybliżając wszystkim uczestnikom jego życie i duchowość.

 
Przedstawienie odbyło się w Sali św. Jozefa w budynku nowego klasztoru. Podczas kilku odsłon, młodzi aktorzy z wielką odpowiedzialnością starali się przybliżyć święte życie Założyciela Księży Sercanów, ojca Leona Jana Dehona.

Całość przedstawienia przygotowali Jozo Prljevic i Andja Krizanac, ktora była reżyserem. Janek Buric grał główną rolę Ojca Założyciela. Katarina była matką Leona, Antek wcielił się w rolę ojca. Mimo że na początku był niezadowolony z decyzji syna, po święceniach Leona jego życie się zmieniło. Był także biskup Alen i papież Leon XIII w osobie Mate. Kelnerki dwie: Katarina i Nikolina. Robotnicy: Luka i Zvonko. Brat Leona – Filip. Dziewczyna Leonowego brata – Iva. No i oczywiście rektor fakultetu – Luka. Było też kilku wspaniałych chłopaków (pomocnicy reżyserki) którzy pomagali przy zmianach dekoracji: Mario, Ante wysoki, Józek szary.

Przedstawienie zakończyło się słowami: Ojciec Dehon nadal żyje. A gdzie? W sercach młodzieży, która spotyka się w każdy wtorek, a ostatnio w bardzo dużej liczbie. Czy się pozostałej części młodzieży podobało? Chyba bardzo, bo na koniec brawom nie było końca. Wszyscy wyrazili pragnienie przygotowania kolejnego spektaklu.