Home WiadomościArchiwum Zgromadzenie Nadzwyczajne Wyborcze Rycerstwa Niepokalanej

Zgromadzenie Nadzwyczajne Wyborcze Rycerstwa Niepokalanej

Redakcja
Rycerstwo Niepokalanej, Stowarzyszenie na prawie papieskim, założone przez św. Maksymiliana Kolbe w Rzymie w 1917 roku, a teraz obecne na całym świecie, przeżywało bardzo ważne wydarzenie: Zgromadzenie Nadzwyczajne Wyborcze. Miało ono miejsce w dniach 11-16 października 2010 r. w kolegium Seraphicum w Rzymie. Uczestniczyli w nim delegaci różnych narodowości. 

 
Tydzień przygotowań do wyborów był czasem intensywnej pracy, która miała na celu określić główne zadania, które Stowarzyszenie wytycza sobie na najbliższe sześciolecie, zakorzeniając się w tym, co było największym pragnieniem św. Maksymiliana Kolbego: poświęcenie się Niepokalanej.

W atmosferze spokoju i radości uczestnicy przedstawili swoje różne doświadczenia, współdzieląc z jednej strony własny bagaż kulturowy i duchowy, a z drugiej – świadomość jedności wokół tego samego wielkiego ideału, którym jest prowadzenie ludzi do Chrystusa poprzez Niepokalaną.

Na zakończenie obrad w sobotę 16 października 2010 r. na przewodniczącą Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej wybrana została Raffaella Aguzzoni, misjonarka Niepokalanej o. Kolbe. Wybrana została także jej Rada, złożona z przedstawicieli różnych narodowości: o. Patrick Greenough (USA), br. François Godefert (Francja), o. Sebastiano Quaglio (Brazylia), o. Piotr Cuber (Polska) i br. Louis Mary Schmid (Australia).

Przewodniczącej oraz jej Radzie i całemu Stowarzyszeniu życzymy owocnej pracy i misji w duchu misyjnym, maryjnym i kolbiańskim.

br. François Godefert

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda