Home WiadomościArchiwum Zakończyło się seminarium Instytutu Tomistycznego

Zakończyło się seminarium Instytutu Tomistycznego

Redakcja

Letnie seminarium Instytutu Tomistycznego zakończyło się 6 września w Korbielowie. Tematem sześciodniowego spotkania była kwestia poświęcona prostocie istoty boskiej ze zbioru De potentia św. Tomasza z Akwinu. Gościem specjalnym był Teolog Domu Papieskiego o. Wojciech Giertych OP.

W seminarium udział wzięło 15 uczestników. Poza braćmi z IT (Zbigniew Bomert, Piotr Lichacz, Michał Mrozek, Michał Paluch) i dominikańskimi wykładowcami naszego Kolegium (Janusz Pyda i Mateusz Przanowski), we wspólnych zajęciach uczestniczyło kilku świeckich badaczy starożytności i średniowiecza (Beata Spieralska, Dagmara Wójcik, Anna Zajchowska, Włodzimierz Zega) i czterech braci studentów (Tomasz Biłka, Michał Kubicz, Arnold Pawlina, Marcin Szymański). Gościem specjalnym był o. Wojciech Giertych, Teolog Domu Papieskiego.

Tegoroczne spotkanie było już piątym tego typu seminarium organizowanym przez Instytut Tomistyczny. Po raz pierwszy wzięło w nim udział aż 8 doktorów.

W przyszłym roku IT planuje ciąg dalszy wspólnej lektury tekstów Akwinaty. Będzie ono poświęcone kolejnej kwestii O mocy Boga i odbędzie się w Korbielowie.

za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda