Zaproszenie: Droga Krzyżowa ulicami Nowej Huty

Kiedy dwa lata temu na spotkaniu oazowym powstał pomysł przygotowania nabożeństwa drogi krzyżowej, która przejdzie ulicami Nowej Huty, nikt z nas nie spodziewał się, że będzie tak wielki odzew. W porozumieniu z innymi parafiami, przygotowaliśmy trasę wiodącą od naszej kaplicy na ul. Bulwarowej do klasztoru w Mogile.

Odpowiedzialny wtedy za rozważania ksiądz Marcin, pallotyn, oparł je na myślach Jana Pawła II, dlatego też główną intencją naszej drogi pozostała modlitwa o rychłą beatyfikację Ojca Świętego. Wspólnie z młodzieżą całej Nowej Huty podzieliliśmy obowiązki, żeby w Niedzielę Palmową, ruszyć z Chrystusem na drogę krzyżową. Spodziewaliśmy się około 200 osób uczestniczących. Było nas ponad 3500!

Wszystko to spowodowało, że w ubiegłym roku powtórzyliśmy Drogę Krzyżową. Tym razem sprostaliśmy w przygotowaniach ilości uczestników, którzy dopisali w podobnej liczbie, jak w roku 2007. Także i ten Wielki Post chcemy omadlać w ten szczególny sposób – drogą krzyżową ulicami Nowej Huty.

Trasa nabożeństwa będzie taka sama, jak dotychczas. Znów będziemy modlić się o beatyfikację Jana Pawła II. Ponownie zachęcamy wszystkich do wzięcia ze sobą świec lub lampionów, które w odpowiednim momencie, będziemy zapalać.

Już niebawem można będzie zobaczyć na terenie Nowej Huty plakaty zapraszające na tę drogę krzyżową. Nawiązaliśmy też współpracę z mediami, które obiecały pomoc w informowaniu o nabożeństwie.
Ruszamy w Niedzielę Palmową (5 kwietnia), o godzinie 19.00 z kościoła Księży Pallotynów, na ul. Bulwarowej. Zakończenie planujemy ok. godziny 22.00 w klasztorze Ojców Cystersów w Mogile. Towarzyszyć nam będzie śpiew, rozważania Męki Pańskiej i modlitwa. Nie chcemy bowiem, żeby tak duża forma naszej drogi krzyżowej, zatraciła prawdziwy sens tej modlitwy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania i rozważania cierpienia Chrystusa!


Drodzy nowohucianie, krakowianie i wszyscy wierzący w Jezusa Chrystusa!

Zachęceni powodzeniem i popularnością poprzednich Dróg Krzyżowych ulicami Nowej Huty, podjęliśmy się kontynuowania tego wielkiego dzieła również w tym roku.

Serdecznie zapraszamy Was wszystkich do udziału w nabożeństwie. Odbędzie się ono 5 kwietnia 2009, w Niedzielę Palmową. Wyruszamy o godzinie 19.00 z naszego kościoła MB Pocieszenia na ul. Bulwarowej, a zakończenie planujemy ok. godziny 22.00 w klasztorze oo. Cystersów w Mogile. Główną intencją będzie modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II.

Prosimy o przynoszenie ze sobą świec i lampionów, które będziemy zapalać w odpowiednim momencie.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy i liczymy na Waszą obecność!

Księża Pallotyni,
młodzież i studenci
z parafii MB Pocieszenia