„Zima ze św. Franciszkiem”

Na tegoroczną zimę franciszkanie przygotowali dla młodzieży kilka propozycji aktywnego spędzenia wolnego czasu. Proponują pobyt w Krakowie, Głogówku k. Opola lub w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla.

Czas spotkań został dobrany z uwzględnieniem różnych terminów ferii zimowych w poszczególnych województwach.

„Staramy się, aby spotkania te były czasem nie tylko spotkania z Bogiem, ale także wypoczynku, wspólnej radości, czasem zwiedzania i wędrowania po Krakowie, Kalwarii, Głogówku i okolicach. Może to być interesująca i dość tania alternatywa dla młodzieży spędzającej często ferie w domu” – mówi szef Centrum Franciszkańskiego San Damiano o. Piotr Reizner.

Franciszkanin dodaje, że pobyty te nie mają charakteru ściśle „powołaniowego”, ale pozwolą lepiej poznać charyzmat franciszkanów, być może znaleźć odpowiedź na pytania, które młodzi ludzie stawiają sobie, podejmując wybory dotyczące swojej przyszłości.

Czas spotkań został odpowiednio dobrany. Uwzględnia on różne terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach.

Najbliższe spotkania odbędą się od 24 do 28 stycznia w Głogówku oraz tzw. „III Zimowy FSM” w dniach 9-14 lutego w Kalwarii Pacławskiej. Z kolei w Krakowie od 19 do 23 lutego potrwają „Ferie ze św. Franciszkiem” – spotkanie organizowane od 12 lat przez franciszkańskie duszpasterstwo młodzieży i powołań działające przy Centrum Franciszkańskim "San Damiano" w Krakowie.

"W okresie ferii zimowych w naszym franciszkańskim seminarium spotykają się młodzi ludzie, którzy pragną przez kilka dni wypocząć, zwiedzić Kraków, ale również zbliżyć się do Boga – wszystko w duchu franciszkańskiej radości i wspólnoty. Czas ten – dla wielu z nich – był także okazją do weryfikacji swojego powołania, znalezienia nowych przyjaźni, poznania duchowości franciszkańskiej" – wyjaśniają krakowscy zakonnicy.

Turnusy w Krakowie i Głogówku za dobrowolną ofiarę przeznaczone są dla młodzieży męskiej powyżej 15 roku życia, a w Kalwarii Pacławskiej dla licealistów i studentów obojga płci za minimum 70 zł.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń – do 12 lutego (tel.: 12/ 421 52 04; kom. 605 090 790; [email protected]; [email protected]

Na wyjazd należy zabrać ze sobą Pismo św., różaniec, notatnik, śpiwór i płaszcze przeciwdeszczowe. Więcej informacji organizatorzy podają na stronie: www.franciszek.pl

za: www.niedziela.pl