Home WiadomościArchiwum Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych

Redakcja

W Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla trwa III Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Około 140 osób z różnych stron naszego kraju zebrało się wczoraj na Kalwarii, aby przeżywać swoje zimowe rekolekcje. Spotkanie zakończy się w sobotę poranną Eucharystią na rozesłanie.

Na początek była wspólna, uroczysta mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej. W tym szczególnym czasie młodzi będą rozważać słowa z 6 rozdziału Ewangelii św. Marka „Przybyli do brzegu”.

Jak nam powiedział o. Bartosz Pawłowski, który na Spotkaniu pełni funkcję ojca duchowego, „młodzież ma odkryć przestrzeń <<morza>> dzielącą ich od brzegu, na którym czeka Chrystus. Tym symbolicznym <<morzem>> mogą być nasze grzechy, nałogi, nieuporządkowane relacje”.

„W ciągu 5 dni pragniemy je pokonać, przechodząc przez 5 etapów: poznanie-uzdrowienie-pojednanie-dziękczynienie-wdzięczność” – dodaje zakonnik.

O. Piotr Reizner – dyrektor Spotkania – jest zaskoczony liczbą uczestników: „już po raz trzeci młodzi ludzie nas nie zawiedli – pomimo odległości, zimy, podziału czasu ferii na poszczególne regiony Polski – na Kalwarii zgromadziło się prawie 140 osób – to swoisty rekord. Ufam, że każdy z nich wyjedzie z tego świętego wzgórza ubogacony” – mówi zachwycony franciszkanin.

Zimowe Spotkania Młodych na Kalwarii to odpowiedź na głos młodzieży, która chce przyjeżdżać w ten piękny zakątek Podkarpacia nie tylko podczas lipcowych Spotkań, ale również w ciągu roku szkolnego. Od 3 lat liczba uczestników systematycznie wzrasta. Są to głównie licealiści, studenci oraz uczniowie gimnazjum. W tym roku średnia wieku to 18,2 lat.

Głównym organizatorem ZFSM-u jest Centrum Franciszkańskie San Damiano z Krakowa. Spotkanie prowadzi sześciu kapłanów franciszkańskich, bracia nowicjusze oraz siostry serafitki.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda