Home WiadomościArchiwum Złoty jubileusz kapłaństwa ks. Józefa Cieżaka SDS

Złoty jubileusz kapłaństwa ks. Józefa Cieżaka SDS

Redakcja

W dniu 26 maja 2008 roku przypada 50. rocznica święceń kapłańskich ks. Józefa Cieżaka. Salwatorianin, pochodzący z Kasinki Małej w archidiecezji krakowskiej, przyjął święcenia prezbiteratu z rąk biskupa Bolesława Kominka, a uroczystość święceń miała miejsce w bazylice św. Jadwigi w Trzebnicy.

Mszę świętą z okazji Złotego Jubileuszu Kapłaństwa odprawiono w poniedziałek, 26 maja 2008 r., o godz. 10.00 w kaplicy prowadzonego przez siostry boromeuszki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dorosłych pw. św. Jadwigi w Trzebnicy, w którym ks. Józef przebywa od 2004 roku.

Eucharystii, którą wraz Czcigodnym Jubilatem koncelebrowali współbracia z trzebnickiej wspólnoty salwatorianów, przewodniczył sekretarz prowincjalny ks. Piotr Szyrszeń. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. prof. Antoni Kiełbasa. W imieniu wspólnoty salwatoriańskiej życzenia złożył Jubilatowi ks. Mieczysław Tylutki, przełożony wspólnoty w Trzebnicy. W spotkaniu eucharystycznym uczestniczyli pensjonariusze Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, siostry boromeuszki z przełożoną generalną s. Albertą Groń oraz przedstawicie najbliższej rodziny Jubilata.

W 1958 roku święcenia kapłańskie przyjęło 29 salwatorianów. Święcenia odbyły się w czterech terminach: – 26 maja 1958 r. – siedmiu wyświęconych przez bpa Bolesława Kominka w Trzebnicy (ks. Józef Cieżak jest jedynym z tej grupy wyświęconych, który dożył złotego jubileuszu święceń); – 17 czerwca 1958 r. – dwudziestu wyświęconych przez bpa Karola Pękalę w Krakowie (wśród nich: ks. Józef Fugiel, ks. Helmut Juros, ks. Franciszek Łysuniec, ks. Paschalis Policki i ks. Paweł Stanoszek); – 12 października 1958 r. – ks. Władysław Pawlik wyświęcony przez bpa Andrzeja Wronkę w Bagnie;- 26 października 1958 r. – ks. Józef Juros wyświęcony przez bpa Franciszka Jopa w Ozimku (współbrat aktualnie należy do Północno-Niemieckiej Prowincji Salwatorianów).

źródło: www.salwatorianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda