Home Rok Życia KonsekrowanegoRok Życia Konsekrowanego na świecie Azja: zakonnicy przeciw niewolnictwu

Azja: zakonnicy przeciw niewolnictwu

Redakcja

(fot. shutterstock.com)W ramach obchodów Roku Życia Konsekrowanego zakonnicy z Singapuru, Malezji i Brunei stworzyli stronę internetową zwalczającą niewolnictwo.

Celem tych działań jest zachęcenie katolików do odmawiania tajemnic bolesnych różańca w intencji ofiar handlu ludźmi. Patronką akcji jest św. Józefina Bakhita – zmarła w 1947 afrykańska zakonnica z Sudanu, która przed swoim nawróceniem na katolicyzm przez wiele lat była niewolnicą.

Strona wystartowała 30 lipca, kiedy to obchodzony jest Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Można na niej podpisać specjalną deklarację i zgłosić zapalenie świecy w tej intencji.

W ostatnim czasie w Malezji na granicy z Tajlandią znaleziono kolejny masowy grób nielegalnych emigrantów, w którym znajdowały się ciała 24 osób. Prawdopodobnie padły one ofiarami handlarzy żywym towarem. Jak mówi franciszkanin O. John Wang, „nasza akcja jest działaniem prorockim, aby udzielić głosu tym, którzy nie mogą mówić: kobietom, mężczyznom i dzieciom, którzy wpadli w sieci współczesnego niewolnictwa”.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda