Home Wiadomości Bądź na 5, zmów DZIESIĄTKĘ! – Różańca świętego za media franciszkańskie

Bądź na 5, zmów DZIESIĄTKĘ! – Różańca świętego za media franciszkańskie

Redakcja

24 stycznia, we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona pisarzy katolickich i dziennikarzy, przypada 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji Fundacja Radia Niepokalanów zaprasza do udziału w drugiej edycji akcji modlitewnej: „Bądź na 5, zmów DZIESIĄTKĘ! – Różańca świętego za media franciszkańskie”.

Akcja rozpoczyna się w sobotę 24 stycznia w 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu i potrwa przez tydzień do soboty 31 stycznia. W tym czasie gorąco prosimy o modlitwę za media franciszkańskie, ich pracowników oraz odbiorców, bo jak mawiał św. Maksymilian: Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste…

Hasło tegorocznego 49.  Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu brzmi: „Przekaz ukazujący rodzinę jako sprzyjające środowisko spotkania w bezinteresownej miłości”. Temat nawiązuje do olbrzymiej roli prasy, kina, radia, telewizji i innych środków masowego przekazu w dziele ewangelizacji świata i edukacji społeczeństwa, ale także wpisuje się w kontekst synodu poświęconego rodzinie, akcentując niezwykle ważne miejsce i rolę rodziny we współczesnym świecie.

W tym roku módlmy się więc wspólnie o to, aby media franciszkańskie mogły być narzędziem głoszenia Dobrej Nowiny – zgodnej z Ewangelią i nauczaniem Kościoła – właśnie w rodzinie.

Szczególnej uwadze modlitewnej polecamy:

PISMA:

  • „Rycerz Niepokalanej”
  • „Rycerz Młodych”
  • „Mały Rycerzyk     Niepokalanej”
  • „Posłaniec św. Antoniego”
  • „Nasze Życie”

RADIO:

  • Radio Niepokalanów

PORTALE:

  • Franciszkanie TV
  • franciszkanie.pl

Wszystkich, którzy mogą wesprzeć nas modlitwą, gorąco o to prosimy!

Wdzięczni będziemy także za włączenie się w akcję, poprzez umieszczenie o niej informacji  na swoich profilach na facebooku oraz na stronach internetowych i/lub rozesłanie wieści wśród znajomych.

DZIĘKUJEMY! :)

Za: Paulina Wysocka – Radio Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda