Biblia Paulistów dostępna w internecie

Verbum RegisVerbum Regis – Słowo Króla, taką nazwę nosi nowy portal biblijny już dostępny w internecie. Pierwszym tekstem biblijnym wykorzystanym w tej nowej inicjatywie jest Najnowszy przekład Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z języków oryginalnych, czyli tzw. Biblia Paulistów.

Pomysł nowego portalu zrodził się w gronie informatyków i programistów na co dzień pracujących dla biznesu w różnych korporacjach. Dostrzegli oni potrzebę nowego miejsca w Sieci, które pomogłoby każdemu odbiorcy właściwie rozumieć słowo Boże i pogłębiać jego znaczenie. Wobec adresatów portalu wyrazili oni życzenie: „Mamy nadzieje, że dzięki lepszemu poznaniu i zrozumieniu Biblii będziesz dostrzegać jej przesłanie w sytuacjach swojego codziennego życia oraz, co może najważniejsze, będziesz mógł nawiązać i rozwijać relację z Jezusem Chrystusem, żyjącym Królem wszechświata”.

W powstanie i rozwój dzieła czynnie włączyło się Towarzystwo Świętego Pawła (Pauliści). W przyszłości na portalu będzie można porównywać różne polskie przekłady Biblii, zaznajamiać się z komentarzami, korzystać ze słowników, badać tekst biblijny interlinearnie, poznawać biblijne inspiracje różnych dzieł artystycznych itp. Na razie twórcy umieścili na verbumregis.com pełny tekst przekładu Biblii Paulistów. To pierwsze oficjalne miejsce w internecie, gdzie można spotkać ten najnowszy przekład Starego i Nowego Testamentu.

Główny adres portalu to:
www.verbumregis.com

Można również na niego wejść, wpisując adresy:
www.verbumregis.pl
www.słowokróla.pl
www.slowokrola.pl

bz/tw

Za: www.paulus.org.pl.