Home Wiadomości Bracia Mniejsi: Alwernia I st. – Pakość

Bracia Mniejsi: Alwernia I st. – Pakość

Redakcja

W dniach 9-18 lipca odbyła się w Pakości Alwernia I°. Brało w niej udział 31 uczestników z naszej prowincji: z Barczewa, Wejherowa, Torunia, Poznania, Pakości i z Jarocina, oraz z prowincji wrocławskiej, a dokładnie z Gliwic, którzy przyjechali z o. Mariuszem OFM.

Nad całością rekolekcji czuwał o. Filip OFM, którego wspierali br. Bartłomiej, wyżej wspomniany o. Mariusz i siedmioro animatorów.

Czas rekolekcji przeplatany był konferencjami dzięki, którym młodzi ludzie poznawali życie św. Franciszka z Asyżu, pracą w grupach, która dotykała i wyjaśniała problemów życia codziennego jak np. wartości, którymi powinien się kierować człowiek. Natomiast podstawą wszystkiego była wspólna modlitwa podczas: Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, adoracji Krzyża świętego, czy też brewiarzowa.

Nie zabrakło także czasu na rozwijanie radości franciszkańskiej w naszych sercach, może nie tej doskonałej, o której mówi św. Franciszek, ale tej prostej, dzięki której poznaje się drugiego człowieka i staje się on kimś ważnym dla mnie – staje się przyjacielem. Tak też, oprócz części czysto duchowych był czas na wspólne rekreacje, gry (m.in. tenis stołowy, „Janga”, wspólne zabawy, taniec „belgijki”) oraz wspólny wyjazd do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, gdzie w bazylice w kaplicy bł. Stanisława Papczyńskiego celebrowaliśmy Mszę Świętą oraz wysłuchaliśmy konferencji.

We wtorek – 17 lipca – po wieczornej Eucharystii uczestnicy wraz z animatorami wystawili przedstawienie teatralne, jako gest wdzięczności za gościnność parafian, które obrazowało współczesne ujęcie tajemnic radosnych Różańca świętego.

Niestety nie obyło się także bez „egzaminu”, który … oczywiście wszyscy fantastycznie zdali;)

Czas rekolekcji bardzo szybko minął, a w naszych sercach, oprócz ziarna Słowa Bożego, które podczas nich zostało zasiane, pozostała pamięć o tych, którzy współtworzyli alwernijną wspólnotę.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą i darami materialnymi – Bóg Zapłać.

Dziękuje wspaniałej młodzieży i animatorom, którzy mogą być wzorem dla wielu młodych ludzi szukających sensu i celu w życiu, za ich obecność i otwarte serca. Dziękuje także współbraciom, którzy mnie wspierali, a przede wszystkim chwała Panu, który dbał o nas każdego dniaJ.

Filip Wycinka OFM

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda