Dąbrowa: „Wsłuchani w Słowo” z Niepokalaną

7 i 8 grudnia wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i III Zakonu Franciszkańskiego Świeckich działające przy franciszkańskim Sanktuarium Św. Antoniego i Parafii Narodzenia NMP i Św. Antoniego z Padwy, przeżyły prawdziwy maraton modlitewny.

W sobotę 7 grudnia dla wspólnot zgromadzonych we franciszkańskim Sanktuarium św. Antoniego o Radosław Kramarski przewodniczył modlitwom, celebrował Mszę Świętą i przygotował obecnych do prezentacji sztuki wystawionej przez młodzież grupy charyzmatycznej z Ełku o duchowym życiu Catariny Rivas z Boliwii. Audiowizualny przekaz o przeżywaniu Eucharystii na podstawie biografii Catariny Rivas był dla zgromadzonych głębokim duchowym przeżyciem i pomocą do głębszego spotkania z Jezusem w tym Sakramencie.

W absolutnej ciszy miała miejsce adoracja i uwielbienie Pana Boga w Najświętszym Sakramencie, słowa koronki do Miłosierdzia Bożego jeszcze bardziej jednoczyły obecnych z Miłosiernym Jezusem.

Po głębokich duchowych przeżyciach w Sanktuarium wszyscy spotkali się na wspólnej agapie w sali św. Franciszka przy gorącej kawie, herbacie i domowych wypiekach. Był to serdeczny i przyjazny czas wspólnego przebywania dla zgromadzonych wspólnot. Uroczysta Msza Święta o godzinie 18.00 była pięknym uwieńczeniem Franciszkańskiego Dnia Skupienia.

8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, uroczysta Msza święta koncelebrowana przez Franciszkanów gołonoskiego sanktuarium, zgromadziła wspólnoty i parafian przy ołtarzu Pańskim.

Członkowie wspólnot w procesji z darami, obecność pocztów sztandarowych MI i Żywego Różańca podkreśliły wyjątkowy charakter tego szczególnego maryjnego święta.

Jerzy Mickiewicz/ red.

foto: Jerzy Mickiewicz

Za: www.franciszkanie.pl.