Home Wiadomości Franciszek na Anioł Pański: Trójca Święta to nie wymysł ludzkiego rozumu

Franciszek na Anioł Pański: Trójca Święta to nie wymysł ludzkiego rozumu

Redakcja

Trójca Przenajświętsza to nie produkt ludzkiego rozumowania – mówił Franciszek w rozważaniu poprzedzającym Anioł Pański. Na południową modlitwę maryjną przybyło do Watykanu blisko sto tysięcy wiernych z całego świata.

„Światło okresu wielkanocnego i Pięćdziesiątnicy odnawia w nas każdego roku radość i zdumienie wiary: uznajemy, że Bóg nie jest czymś niejasnym. Nasz Bóg nie jest jakimś «bogiem w sprayu», jest konkretny; nie jest abstrakcyjny, ale ma imię: «Bóg jest miłością». Nie jest to miłość sentymentalna, emocjonalna, lecz miłość Ojca, który jest źródłem wszelkiego życia, miłość Syna, który umiera na krzyżu i zmartwychwstaje, miłość Ducha Świętego, który odnawia człowieka i świat. Trójca Przenajświętsza to nie produkt ludzkiego rozumowania; jest Ona obliczem, które sam Bóg objawił, nie z wysokości katedry, lecz wędrując z ludzkością. To Jezus objawił nam Ojca i obiecał Ducha Świętego. Bóg wędrował ze swym ludem w historii narodu izraelskiego i Jezus kroczył zawsze z nami” – powiedział Franciszek.

Papież pozdrowił też grupę chińskich katolików, którzy przybyli do Rzymu, by modlić się za Kościół w tym kraju.

Wierni zebrani na Placu św. Piotra po raz pierwszy zobaczyli też papieski herb wyhaftowany na gobelinie wiszącym w oknie Pałacu Apostolskiego, z którego Franciszek pozdrawiał wiernych.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda