Home Wiadomości Franciszkanin z Syrii: kto zbroi rebeliantów, jest odpowiedzialny za ich zbrodnie

Franciszkanin z Syrii: kto zbroi rebeliantów, jest odpowiedzialny za ich zbrodnie

Redakcja

Watykan wzywa do opamiętania po bestialskim zamordowaniu katolickiego pustelnika o. François Mourad. Został on wywleczony ze swej pustelni i zamordowany z zimną krwią przed klasztorem franciszkanów w Kanaieh. Niech ten kolejny akt przemocy obudzi sumienia przywódców stron konfliktu i społeczności międzynarodowej – czytamy w oświadczeniu watykańskiej Kongregacji dla Kościołów Wschodnich.

Tymczasem pozostający w Syrii franciszkanie nie wahają się mówić o współodpowiedzialności tych, którzy dostarczają rebeliantom broni. Oto świadectwo jednego z franciszkanów, który ze względów bezpieczeństwa, prosił o nie ujawnianie jego tożsamości.

„Moim zdaniem Syryjczycy w ten sposób się nie zachowują. Tak zachowują się ekstremiści, którzy przybyli z zagranicy, aby wykorzenić stąd wszystko, co nie jest muzułmańskie. I to przy poparciu Zachodu. Wspierając tak na ślepo rewolucję, nikt nie może zapewnić, że broń z Zachodu nie trafia w ręce takich właśnie ludzi. Bo różne ugrupowania przekazują sobie broń. Pewne jest natomiast to, że ci rebelianci nie tylko dążą do obalenia rządu, ale również do obalenia wszystkich ludzkich wartości. W okolicach Aleppo rebelianci wtargnęli na przykład do klasztoru sióstr i dali im 24 czy 48 godzin na opuszczenie zabudowań. Bo cały region Aleppo został ogłoszony księstwem muzułmańskim. A to oznacza, że nie może tam żyć żaden niemuzułmanin” – powiedział Radiu Watykańskiemu syryjski franciszkanin.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda