Home Wiadomości Jezuiccy Webmasterzy spotkali się w „realu”

Jezuiccy Webmasterzy spotkali się w „realu”

Redakcja

Prawie czterdzieści osób z różnych zakątków Europy i świata spotkało się w domu rekolekcyjnym im. świętego Ignacego w Rodizio w Portugalii na corocznej konferencji JesWeb. Grupa składa się z jezuitów i osób świeckich.

Wszyscy pracujemy w dziełach internetowych dbając o obecność jezuickich Prowincji, czy też jezuickich dzieł w sieci. Niektórzy z nas prowadzą działania ewangelizacyjne używając do tego celu strony internetowe i multimedia lub oferują kroplę duchowości dla tych, którzy szukają jej w przestrzeni internetowej.

Na zorganizowanej konferencji dzieliliśmy się doświadczeniem pracy całego roku oraz przedstawialiśmy strategie rozwoju naszych jezuickich dzieł internetowych. Celem prelekcji oraz prezentacji poszczególnych stron czy aplikacji było dzielenie się pomysłami, inspiracja i zachęta do współpracy.

Ze strony naszych polskich prowincji zaprezentowaliśmy portal DEON.pl oraz projekt Modlitwa w Drodze. Oba projekty wywarły spore wrażenie na uczestnikach. Pierwszy ze względu na szerokość oferty, różnorodność treści i zasięg portalu, drugi ze względu na innowacyjność, zasięg oraz owocną współpracę międzyprowincjalną i międzynarodową (kooperacja obu polskich prowincji i prowincji brytyjskiej).

Podczas konferencji każdy z uczestników miał możliwość udziału w dwóch wybranych przez siebie warsztatach oferowanych przez innych uczestników. Tematy dotyczyły tworzenia treści zarówno tekstowych jak i multimedialnych, kreatywności, tworzenia i zarządzania wspólnotami w mediach społecznościowych, tworzenia strategii w odniesieniu do różnych grup odbiorców oraz zdobywania środków finansowych na projekty internetowe.

Istotnym aspektem spotkania jest zawsze tworzenie więzi przyjacielskich i wspólnoty osób zaangażowanych w zbliżanie ludzi do Boga i ku sobie wzajemnie. Pragniemy mieć zawsze na uwadze, że centrum naszej pracy nie jest technologia, czy też promocja jezuitów jako takich, ale osoba Chrystusa i jego Dobra Nowina, którą chcemy się dzielić wszędzie tam gdzie jesteśmy, także wirtualnie.

Krzysztof Nowak SJ/ RED.

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda