Home Wiadomości Jezuici: Ekipa MAGIS 2016 na JesWEB

Jezuici: Ekipa MAGIS 2016 na JesWEB

Redakcja

Na zdjęciu Paweł Kowalski SJ (fot. JesWEB)Marek Firlejczyk SJ, jeden z organizatorów MAGIS 2016 przedstawił ideę programu w czasie spotkania JesWEB w Drongen – miejscowości niedaleko Gent w Belgii. Sesja odbyła się w dniach 20-24 kwietnia 2015.

JesWEB to spotkanie administratorów stron internetowych dotyczących jezuitów oraz ich dzieł, a także pracowników biur komunikacji prowincji. W tym roku w spotkaniu uczestniczyło 30 osób z całego świata, m.in. przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Kanady, Singapuru oraz wielu krajów Europy. Marek Firlejczyk SJ zaprosił ich do współpracy w przygotowaniu MAGIS 2016 oraz do współtworzenia biura prasowego podczas tego wydarzenia.

W ramach spotkania odbyły się dwa szkolenia. Pierwsze z nich dotyczyło internetu. Stanowi on wyzwanie, ponieważ aby skutecznie korzystać z tego narzędzia komunikacji, potrzebne są odpowiednie kompetencje oraz umiejętność budowania wyspecjalizowanego zespołu.

Tematem drugiego szkolenia było zarządzanie wiedzą. Każdy zespół posiada określony zasób wiedzy, na który składa się suma wiadomości posiadanych przez każdego z pracowników. Uczestnicy szkolenia szukali odpowiedzi na pytanie, jak magazynować tę wiedzę i w jaki sposób przekazywać ją innym członkom zespołu, tak by stanowiła ona bogactwo całej grupy, a nie tylko poszczególnych osób.

Kolejnym punktem były warsztaty prowadzone przez uczestników, np. na temat budowy aplikacji mobilnych czy formułowania treści strony internetowej. JesWEB był również okazją do wymiany doświadczeń między uczestnikami spotkania.

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda