Home Wiadomości Te Deum laudamus – poświęcenie kościoła w Koninie

Te Deum laudamus – poświęcenie kościoła w Koninie

Redakcja

Konin24 maja 2015 wpisze się wielkimi literami w dzieje i historię Parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej. W roku szczególnym dla salezjanów – przypadającą 200 rocznicą urodzin św. Jana Bosko, możemy cieszyć się poświęceniem nowego kościoła ku czci św. Faustyny Kowalskiej.

Do tego ważnego momentu, jakim jest konsekracja kościoła przygotowywaliśmy się przez długi czas. Nie zabrakło zewnętrznych wrażeń, ale i chyba przede wszystkim tych duchowych, na których te wrażania zewnętrzne się opierają.

Konsekracji kościoła w towarzystwie kapłanów z diecezji Włocławskiej, archidiecezji Gnieźnieńskiej, salezjanów, zgromadzeń żeńskich: Sióstr Opatrzności Bożej, Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, Sióstr Benedyktynek, dokonał J.E. ks. bp Wiesław Alojzy Mering – ordynariusz włocławski. Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Marek Chmielewski – Inspektor salezjańskiej prowincji św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Podczas uroczystości nie zabrakło znakomitych gości w osobach: Pana Wojewody Wielkopolskiego, Prezydenta Konina i Jego zastępców, Przewodniczącego Rady Miasta Konina wraz z zacną małżonką.

Podczas tak doniosłej uroczystości śpiewał chór Misericordia, pod dyrekcją p. Elwiry Chojnackiej, a za służbę liturgiczną odpowiadał ks. mgr Adam Kierszka oraz współbracia salezjanie z Lądu, jak i konińscy ministranci.

Ks. Proboszcz Jan Oleksiuk na zakończenie liturgii podziękował za trud, poświęcenie, modlitwę, wszystkim wiernym i życzliwym ludziom dzieła salezjańskiego. Dziękował swoim poprzednikom: ks. Józefowi Balawandrowi, ks. Markowi Konkolowi, ks. Tadeuszowi Balickiemu za ogromny wkład i nie łatwą pracę tworzenia od podstaw dzieła, z którego dziś wszyscy salezjanie jesteśmy dumni. Podziękowania należą się także Ochotniczej Straży Pożarnej z Chorznia – jego Komendantowi, jak również grupie medycznej, wszystkim pracownikom. Radosne Te Deum laudamus oraz śpiew hymnu Boże coś Polskę zakończyło oficjalną część uroczystości. Bóg zapłać wszystkim!

Salezjanie z Konina

Za: ks. Marcin Balawander sdb

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda