Home Wiadomości Kolbiańska szkoła życia dla oświęcimskiej młodzieży

Kolbiańska szkoła życia dla oświęcimskiej młodzieży

Redakcja

Modlitwa przy Ścianie Straceń i złożenie kwiatów w Celi Śmierci św. Maksymiliana w KL Auschwitz, msza św. w klasztorze sióstr karmelitanek bosych, trzy referaty nt. człowieka, szczęścia i wiary rozumnej oraz projekcja filmu „Cristiada” to plan zajęć jednodniowej „Kolbiańskiej Szkoły Życia”.

Program adresowany do młodzieży szkół średnich powiatu oświęcimskiego zostanie zrealizowany 28 maja w ramach 32. Sesji Kolbiańskiej.

Uczestnicy „Kolbiańskiej Szkoły Życia” najpierw spotkają się w Państwowym Muzeum KL Auschwitz–Birkenau, aby o godz. 10.00 pomodlić się przy Ścianie Straceń za ofiary II Wojny Światowej i złożyć kwiaty w Celi Śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Godzinę później w Auli Collegium sub Horologio Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu wysłuchają trzech prelekcji: red. Tomasza P. Terlikowskiego („Ojca Kolbego – pytania o człowieka), ks. red. Jacka Pędziwiatra („Ojca Kolbego droga do szczęścia”) i kustosza Centrum św. Maksymiliana w Harmężach o. Piotra Cubera („Ojca Kolbego – wezwanie do wiary rozumnej”).

Po wykładach młodzi ludzie przejdą do kaplicy Sióstr Karmelitanek Bosych w Oświęcimiu, aby o godz. 13.30 uczestniczyć we mszy św.

Po południu w Oświęcimskim Centrum Kultury o godz. 16.30 organizatorzy przewidzieli projekcję filmu „Cristiada”. To historia grupy kobiet i mężczyzn, z których każdy decyduje się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości swojego kraju.

Organizatorami „Kolbiańskiej Szkoły Życia” są: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, Urząd Miasta Oświęcim, Oświęcimskie Centrum Kultury i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu.

Sesja pod patronatem Starosty Powiatu Oświęcimskiego, Prezydenta Miasta Oświęcim i Związku Gmin Związanych z życiem św. Maksymiliana organizowana jest w przypadającą w tym dniu 72. rocznicę osadzenia o. Kolbego w KL Auschwitz.

jms

Za: Redakcja.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda