Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Wybór nowego Ministra Generalnego

Bracia Mniejsi: Wybór nowego Ministra Generalnego

Redakcja

W godzinach porannych w Rzymie dokonano wyboru nowego Ministra Generalnego. Zarząd Generalny wraz z prezesami i wiceprezesami poszczególnych konferencji oraz kustosz Ziemi Świętej powołał na ten urząd dotychczasowego wikariusza generalnego o. Michaela Perry, który do najbliższej kapituły generalnej będzie kierował Zakonem Braci Mniejszych.

O. Michael Anthony Perry urodził się w Indianapolis (USA) dnia 7 lipca 1954 roku. W 1977 roku wstąpił  do franciszkanów  do prowincji Najświętszego Serca Pana Jezusa (USA). Śluby wieczyste złożył 10.10.1981 r., a święcenia prezbiteratu przyjął 2.06.1984 r. W swojej prowincji bracia wybrali go na Ministra Prowincjalnego. Wcześniej pracował w formacji młodym braci i postulantów. Działał na szczeblu międzynarodowym w komisji SPOS (Sprawiedliwość, Pokój i Ochrona Środowiska). Był także przez dziesięć lat misjonarzem w Demokratycznej Republice Konga.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda