Home Wiadomości Kowary: Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Kowary: Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II

Redakcja

26 października, w niedzielę po liturgicznym wspomnieniu św. Jana Pawła II w kowarskiej parafii, podczas uroczystej sumy zostały wprowadzone relikwie Papieża – Polaka.

Mszy świętej przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Tadeusz Pobiedziński, franciszkanin z Lwówka Śląskiego. W ten sposób franciszkańska parafia w Kowarach dołączyła do grona parafii, które cieszą się realną obecnością św. Jana Pawła II w relikwiach.

We Mszy św. uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie, wśród których pamięć o Papieżu – Polaku jest niezwykle żywa. W głębszym przeżyciu liturgii pomogła grupa młodzieży Ruchu Światło-Życie oraz dorosłych z Domowego Kościoła. Obecni byli również wraz ze sztandarami przedstawiciele Rycerstwa Niepokalanej oraz Trzeciego Zakonu św. Franciszka. Swoją obecnością uroczystość uświetniły delegacje młodzieży z miejscowych szkół oraz Nadleśnictwo Śnieżka.

Uroczystość była też okazją do podziękowań o. Ignacego Tomaszewskiego, gwardiana i proboszcza, wszystkim dobrodziejom i osobom zaangażowanym w bezinteresowną pomoc dla parafii. Zachęcił on również wiernych do wspólnej modlitwy przed relikwiami św. Jana Pawła II, które zostały umieszczone w prezbiterium naszej świątyni.

Na koniec Mszy świętej, przewodniczący liturgii udzielił wszystkim wiernym zgromadzonym w kościele parafialnym uroczystego błogosławieństwa relikwiami Papieża -Polaka. Szczególnym momentem dla wszystkich uczestników liturgii było uczczenie relikwii przez ich ucałowanie.

O. Łukasz Pazgan

Za: www.zakonfranciszkanow.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda