Home WiadomościZ kraju „Wierzę w PR”, czyli Komu Komunikacja o potrzebie PR-u w Kościele

„Wierzę w PR”, czyli Komu Komunikacja o potrzebie PR-u w Kościele

Redakcja

W czwartek 29 maja w Krakowie odbędzie się trzecie spotkanie w ramach projektu “Komu Komunikacja”. Tym razem praktycy PR wraz z zaproszonymi ekspertami będą dyskutować o szeroko pojętej komunikacji w Kościele, o jej specyfice i nieuchronnych zmianach.
W gronie ekspertów znajdą się osoby duchowne i świeckie na co dzień zajmujące się PR-em, marketingiem i pisaniem o Kościele.

Spotkanie rozpocznie o. Jan Maria Szewek, franciszkanin, który odpowie na pytanie, czy Kościół w ogóle potrzebuje PR-u. Kolejny prelegent – Błażej Strzelczyk, dziennikarz “Tygodnika Powszechnego” i autor bloga Follow Jesus Blog – zmierzy się z tezą, iż każda parafia potrzebuje PR-owca. Zdradzi również tajniki współpracy specjalistów ds. komunikacji z dziennikarzami mediów katolickich. Następnie Marcin Konik-Korn, menadżer w branży wydawnictw katolickich, aktualnie pracujący w wydawnictwie benedyktynów TYNIEC, opowie o modelach promocji książki katolickiej.

– W maju – podobnie jak w przypadku poprzednich spotkań w ramach Komu Komunikacji – połączyliśmy temat spotkania z czasem i miejscem. Świeżo po kanonizacji i w miesiącu maryjnym zdecydowaliśmy się na dyskusję o komunikacji w Kościele. Na samo spotkanie zapraszamy natomiast do Klasztoru Franciszkanów. Liczymy na to, że kompilacja tych trzech elementów oraz doskonali prelegenci przyciągną osoby zainteresowane tematem, które żywo włączą się w dyskusję i podzielą swoim doświadczeniem – mówi Łukasz Majewski, współorganizator akcji “Komu Komunikacja”.

– Mamy świadomość tego, że temat komunikacji w Kościele jest bardzo pojemny, w związku z czym można na niego spojrzeć z wielu różnych perspektyw. My wybraliśmy te – wydaje nam się – najbardziej powszechne, a zatem takie, z którymi PR-owcy najczęściej mają do czynienia. Dlatego porozmawiamy o potrzebie działań z zakresu public relations w Kościele, przyjrzymy się katolickiemu rynkowi wydawniczemu i spróbujemy zdefiniować jego specyfikę, a także zastanowimy się nad tym, do kogo mają trafiać komunikaty Kościoła i jak je formułować, aby były skuteczne – tłumaczy Magdalena Grochala, współorganizatorka akcji.

Trzecie spotkanie w ramach akcji „Komu Komunikacja” odbędzie się 29 maja w Prowincjałacie Zakonu Franciszkanów przy ul. Żółkiewskiego 14 w Krakowie. Szczegółowe informacje dotyczące prelegentów, godziny spotkania i rejestracji można znaleźć na stronie www.komukomunikacja.pl 

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda