Home WiadomościZ kraju 10. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca

10. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca

Redakcja

Zapraszamy do wzięcia udziału w 10. Poznańskim Biegu im. o. Józefa Jońca, który odbędzie się 3 kwietnia 2020 r. na osiedlu Jana III Sobieskiego w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu i Poznański Oddział Stowarzyszenia Parafiada.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Jest to wydarzenie, które upamiętnia o. Józefa Jońca, pijara, założyciel i wieloletniego prezes Stowarzyszenia Parafiada, który zginał w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. 

Pierwsza edycja Biegu została zorganizowana w 2011 r. i wzięło niej udział 460 młodych uczestników z ponad 20 szkół poznańskich i wielkopolskich. Co roku liczba uczestników rosła, aż w 2014 r. przyjęto limit 1500 zawodników. 

W tym roku można zgłaszać się w ośmiu kategoriach wiekowych, zaczynając od rocznika 2013 do 2001 dla dziewcząt i chłopców, kategorii OPEN oraz Sztafecie Rodzinnej. Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem wydarzenia. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.bieg-jonca.pl oraz na fanpage’u.

Za: pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda