Home WiadomościZ kraju 75-lat życia zakonnego s. Teofili Woźniakowskiej – nazaretanki

75-lat życia zakonnego s. Teofili Woźniakowskiej – nazaretanki

Redakcja

29 października we wspólnocie sióstr nazaretanek w Łukowie przeżywałyśmy wyjątkowe wydarzenie. Jubileusz 75-lecia życia zakonnego obchodziła nasza najstarsza współsiostra – s. Teofila. Irenka Woźniakowska wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu 20 października 1942 roku. Po odbyciu postulatu, rozpoczęła nowicjat i przyjęła imię s. Teofila.

Śluby wieczyste złożyła 2 października 1951 obierając tajemnicę: od Maryi Matki Kościoła Chrystusowego. W ciągu swojego długiego życia zakonnego pracowała m.in. jako wychowawczyni i kierowniczka przedszkola i internatu. Pełniła funkcję Przełożonej w kilku domach naszej Prowincji, m. in w Łukowie i Lublinie.

S. Teofila od wielu lat jest we wspólnocie łukowskiej. Dzieli z nami wszystkie chwile i ciągle pokazuje, że najważniejsza w życiu jest wdzięczność za każde, nawet najmniejsze dobro.

Dzień Jubileuszu to szczególna okazja do wyrażenia wdzięczności Dostojnej Jubilatce. Centralnym punktem świętowania była uroczysta Eucharystia celebrowana przez: ks. Kanclerza – Jana Babika, ks. Proboszcza – Krzysztofa Stepczuka i ks. Kapelana – Jerzego Kalickiego. W czasie Mszy św. Siostra Jubilatka odnowiła swoje zakonne śluby. Po liturgii była możliwość złożenia życzeń. Padło wiele ciepłych słów. To wyjątkowa chwila, pełna wzruszeń, kwiatów i osobistych wyrazów wdzięczności.

W uroczystościach jubileuszowych wzięła udział S. Prowincjalna Teofania Migowska z siostrami z Zarządu Prowincjalnego, cała łukowska wspólnota, wiele sióstr z różnych domów z Prowincji, kilka osób z rodziny, a także przyjaciele. Wielką niespodzianką był przyjazd grupy wychowanków s. Teofili z Ostrzeszowa, z czasów kiedy pracowała jako wychowawczyni w tamtejszym przedszkolu.

Kochana s. Teofilo, nasze serca przepełnia wdzięczność za dar Twojego powołania, za czas wiernego trwania przy Chrystusie i Jego Kościele, za dar siostrzanej miłości i przede wszystkim za codzienność dzieloną z nami w nazaretańskiej wspólnocie.

s. Emanuela Tomczak CSFN

Za: www.podlasie24.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda