Apel Jasnogórski w intencji Polonii

chrystusowcy.plW ostatni dzień kwietnia br. tuż przed uroczystością NMP, Królowej Polski i Polonii Zagranicznej, ks. Wiesław Wójcik TChr, dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego i moderator RAE poprowadził na Jasnej Górze apelową modlitwę w intencji polskich migrantów. To Wydarzenie, w 30 rocznicę założenia przez śp. ks. dr Józefa Bakalarza TChr, Ruchu Apostolatu Emigracyjnego zgromadziło przed Obliczem Matki i Królowej licznych pielgrzymów z księżmi i klerykami Towarzystwa Chrystusowego, delegacją Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla z Wikarią Generalną, jak też przyjaciół i sympatyków RAE, łączących się duchowo w całym kraju.

Ks. Wiesław podziękował w modlitwie wszystkim członkom RAE za codzienny trud duchowego wspierania i ewangelizowania emigrantów.

W trwającym Tygodniu modlitwy o powołania do służby w Kościele polecano Maryi sprawę nowych powołań kapłańskich, zakonnych i apostołów świeckich dla emigracji.

W kościelnym dziele nowej ewangelizacji emigrantów niezbędny jest powszechny apostolat, który przedłuża i dopełnia urzędowe duszpasterstwo emigracyjne. Ten „apostolat bez granic” staje się coraz bardziej pilny, a Prekursorem jest Sługa Boży kard. A. Hlond. Ks. Wiesław zawierzył Królowej Polski całą nową falę emigracyjną, prosząc – by nie zagubił swojej wiary i tożsamości narodowej.

ks. Wiesław Wójcik TChr

Za: www.chrystusowcy.pl