Home WiadomościZ kraju Apel Jasnogórski z Prowincjałem werbistów

Apel Jasnogórski z Prowincjałem werbistów

Redakcja

W dniach 17-18 kwietnia 2020 roku mieliśmy się spotkać na XII Misyjnym Spotkaniu i Czuwaniu Rodziny Arnoldowej, gromadząc się u stóp Królowej Polski w Częstochowie pod hasłem: „Tutaj się wszystko zaczęło”. Chcieliśmy podziękować Trójjedynemu Bogu za 100. rocznicę przybycia werbistów na ziemie polskie, a szczególnie za 100 lat istnienia i działalności Domu Misyjnego św. Wojciecha w Pieniężnie oraz za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy jego urodzin. Razem z Siostrami Służebnicami Ducha Świętego pragnęliśmy dziękować też za 100 lat istnienia klasztoru Annuntiata w Raciborzu.

Niestety, z powodu epidemii koronawirusa stało się to niemożliwe. Jednak 17 kwietnia, za pomocą telewizji, radia czy internetu, możemy włączyć się w Apel Jasnogórski (godz. 21.00), aby w ten sposób być razem i trwać na modlitwie w intencji misyjnego dzieła Kościoła i za siebie nawzajem. Przed cudownym wizerunkiem Królowej Polski będzie nas reprezentował o. Sylwester Grabowski SVD, Prowincjał Polskiej Prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego, który poprowadzi apelowe rozważanie. Wspólnie trwajmy na modlitwie!

Oglądaj lub słuchaj:

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda