Home WiadomościZ kraju Artyści wspierają bezdomnych

Artyści wspierają bezdomnych

Redakcja

Artyści, aktorzy, dziennikarze wraz z Fundacją Kapucyńską nakarmią bezdomnych. Będą koncerty, pokazy, świadectwa.  Talerz zupy dla bezdomnych od Radosława Pazury, Doroty Choteckiej, Michała Koterskiego, Katarzyny Ankudowicz i wielu innych. To kolejna odsłona akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej po raz piąty przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów.

Już 15tego czerwca, w sobotę, dziedziniec klasztorny przy ul. Miodowej 13 stanie się miejscem wspólnego spędzania czasu bezdomnych i wspierających ich artystów przy posiłku i podczas koncertów. Pomysł na akcję organizatorzy zaczerpnęli z historii patrona fundacji. Błogosławiony Anicet Kopliński w dwudziestoleciu międzywojennym wspierał ubogich i bezdomnych, organizując dla nich żywność i ubrania. Dzięki inicjatywie kapucynów, w tym brata Aniceta, powstała na Annopolu kuchnia dla najuboższych Warszawiaków wydająca 8 tys. posiłków dziennie. Bracia Kapucyni postanowili kontynuować to dzieło.

Obecnie przy klasztorze kapucynów na ul. Kapucyńskiej 4 działa Fundacja Kapucyńska wraz z jadłodajnią prowadzoną przez braci kapucynów, w której od 25 lat wolontariusze gotują zupę dla około 250 – 300 osób dziennie.

Akcja „Artyści dla bezdomnych” nawiązuje do szczególnie celebrowanych imienin bł. Aniceta Koplińskiego. Tak jak kilkadziesiąt lat temu, tak i w sobotnie przedpołudnie dziedziniec klasztorny wypełni się ludźmi wrażliwymi na los drugiego człowieka – bez względu na swój status społeczny. W jednym miejscu zgromadzą się ubodzy, bezdomni, artyści, dziennikarze, zakonnicy i wszyscy ci, którzy będą chcieli wziąć udział w  tym wydarzeniu. W tym roku odbędzie się ono 15 czerwca.

Po przywitaniu gości, o godz. 11.30 rozpocznie się wydawanie zupy, którą nalewać będą goście specjalni.  Na godz. 12.15 przewidziano część artystyczną.  Wysłuchamy koncertów świetnych  muzyków i zespołów. Wystąpią: Waldek Bieniak, Teściowa Śpiewa, Zespół Policjantów, Pelikan, Wieczny, Tula Moda, Orkiestra Warszawsko-Lubelska Pokaz baniek mydlanych, pokaz swinga.

Opowiemy też o Domu Bł. Aniceta Koplińskiego Jałmużnika. Całe wydarzenie poprowadzi Radosław Pazura.

Na sobotnie wydarzenie może przyjść każdy – Fundacja Kapucyńska i Bracia Mniejsi Kapucyni zapraszają wszystkich zainteresowanych do wspólnego posiłku.  W tegorocznej piątej już edycji zachęcamy mieszkańców Warszawy do przyniesienia i podarowania bezdomnym ciasta.

Partnerami akcji są: Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów i Caritas Polska

Patroni medialni: Niezależna, Gazeta Polska, Aleteia.pl, Radio WNET, Radio Kielce, Polskie Radio Lublin, Telewizja Republika, Radio Anioł Beskidów.

Link do wydarzenia FB: https://www.facebook.com/events/328344944528473/

Cały czas trwa zbiórka na spłatę długu wysokości 400 tys. zł. Dług ciąży na Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów i musi zostać spłacony do końca bieżącego roku.

link do zbiórki: https://zrzutka.pl/bza8kx

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda