Home WiadomościZ kraju Augustianie: Zjazd Konferencji Prowincjałów Augustiańskich Europy

Augustianie: Zjazd Konferencji Prowincjałów Augustiańskich Europy

Redakcja

29 kwietnia 2013 r. o godz. 19:00 rozpocznie się w Krakowie, w klasztorze augustianów św. Katarzyny Aleksandryjskiej na Kazimierzu, zjazd Konferencji Prowincjałów Augustiańskich Europy.

Wyżsi Przełożeni Zakonu św. Augustyna (augustianów) spotykają się raz w roku, by rozważyć aktualną kondycję zakonu w Europie, zaplanować i przedyskutować wspólne projekty. Prowincjałowie augustiańscy będą rozmawiać m.in. o szukaniu nowych sposobów współpracy z laikatem w laicyzującej się Europie oraz nowych sposobów budowania świadomości powołania do życia zakonnego wśród młodzieży.

1 maja uczestnicy konferencji odwiedzą min. były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz-Birkenau, gdzie odbędą dzień skupienia. Ojcowie wybiorą też nowego Przewodniczącego Konferencji. Obecnie jej przewodniczącym jest o. David Middleton z Prowincji angielsko-szkockiej. W obradach weźmie udział Wikariusz Generalny zakonu augustianów, o. Michael di Gregorio oraz 25 delegatów. Obrady zakończą się 3 maja. W Europie augustianie są obecni w Anglii, Austrii, Belgii, Czechach, Hiszpanii, Holandii, na Malcie, w Niemczech, Portugalii, Polsce i we Włoszech. Współcześni augustianie zajmują się prowadzeniem szkół, instytutów naukowych, parafii, domów rekolekcyjnych, działalnością ekumeniczną. Do najliczniejszych prowincji należą prowincje Włoch, Niemiec, Irlandii oraz trzy prowincje hiszpańskie.

Za: www.augustianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda