Home WiadomościZ kraju Bernardyni: Kapituła Prowincjalna 2014

Bernardyni: Kapituła Prowincjalna 2014

Redakcja

13 maja 2014 r. rozpoczęła się w Kalwarii Zebrzydowskiej Kapituła Prowincjalna Prowincji Niepokalanego Poczęcia N.M.P. (OO. Bernardynów) Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Przewodniczy jej ojciec prowincjał Jarosław Kania. Motto Kapituły brzmi: Nasza franciszkańska tożsamość.

Pierwszy dzień w dużej mierze poświęcony był na modlitwę. Rozpoczął się od Jutrzni i nabożeństwa pokutnego w klasztornej kaplicy. Z kolei przed południem wszyscy uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem o. bpa Damiana Muskusa. W swojej homilii podkreślił on, że istotą powołania zakonnego jest kroczenie za Chrystusem. Po południu natomiast bracia kapitulni odprawili Drogę Krzyżową na kalwaryjskich Dróżkach. Rozważania poprowadził o. Syrach Janicki z Prowincji Wniebowzięcia N.M.P., który jest ojcem duchownym Kapituły.

Wieczorem, podczas drugiej sesji, zostali wybrani nowi definitorzy. Do zarządu Prowincji na kolejne trzy lata weszli: o. Józef Kachel, o. Kajetan Kowalski, o. Marek Kurpiel, br. Szymon Łopata i o. Antoni Maciejowski. Pierwszy dzień obrad zakończył się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej w kalwaryjskiej bazylice.

Kapituła potrwa do piątku, 16 maja.

Za: www.bernardyni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda