Home WiadomościZ kraju Bernardyni: VII czuwanie modlitewne w Leżajsku

Bernardyni: VII czuwanie modlitewne w Leżajsku

Redakcja

Z soboty na niedzielę 5/6 maja br., w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku, odbyło się Czuwanie modlitewne. Dziękowaliśmy Bogu za dar powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i małżeńskiego.

Warto nadmienić, że od kilku lat od maja do października w pierwszą sobotę/niedzielę miesiąca, w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku organizowane są nocne czuwania. To majowe czuwanie odbyło się już po raz siódmy w intencji powołań (kapłanów, osób konsekrowanych, misjonarzy, rodziny i za młodych ludzi, stojących wobec wyboru drogi życiowej). Hasłem czuwania były słowa Ojca Świętego Benedykta XVI z tegorocznego Orędzia na 49. Światowy Dzień Modlitw (29.04) o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego: „Powołania darem miłości Boga”.

W Wieczerniku modlitwy wzięło udział kilkaset osób: osoby świeckie, grupy apostolskie zrzeszające się przy sanktuarium, zakonnicy z naszego klasztoru, siostry zakonne ze zgromadzeń istniejących na terenie Ziemi Leżajskiej i przybyłe gościnnie spoza Leżajska (Żołyni i Rudnika). Czuwanie modlitewne rozpoczęło się od wieczornej Eucharystii. Po Mszy św. młodzież z Kuryłówki przedstawiła program słowno-muzyczny w oparciu o „Tryptyk Rzymski” bł. Jana Pawła II. Następnie uczestnicy czuwania wyruszyli na Dróżki Radości Matki Bożej, prowadzone przez SS. Kanoniczki Ducha Świętego wraz z młodzieżą. Na zakończenie nabożeństwa modlono się przed pomnikiem bł. Jana Pawła II, jego modlitwą w intencji powołań i powołanych. Kolejnym punktem czuwania był Apel Jasnogórski przed wizerunkiem Matki Bożej Leżajskiej. Po nim rozpoczął się koncert zespołu młodzieżowego „Drogowskaz” z Leżajska oraz świadectwa dwóch byłych narkomanów ze Wspólnoty „Cenacolo” z Poręby Radlnej. Po koncercie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, przygotowana przez braci nowicjuszy z Leżajska. O północy, na zakończenie czuwania, sprawowana była Eucharystia w intencji powołań i powołanych pod przewodnictwem naszego wyższego przełożonego Prowincji – o. Jarosława Kanię. W okolicznościowym kazaniu o. Prowincjał m.in. wyraził wdzięczność wiernym za trud poświęcenia czasu i wyrzeczenia na nocnym czuwaniu oraz dar modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Za: www.powolanie.bernardyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda