Home WiadomościZ kraju Bernardyni: Wizyta Ojca Ivana Sesara – Definitora Generalnego

Bernardyni: Wizyta Ojca Ivana Sesara – Definitora Generalnego

Redakcja

bernardyni.comW dniach 20-22 kwietnia 2016 r. o. Definitor Generalny Ivan Sesar odwiedził niektóre wspólnoty naszej Prowincji. Ojciec Definitor zajmuje się Prowincjami Konferencji Północnosłowiańskiej: Polskimi, Ukraińską, Słowacką i Czeską, Fundacją dla Rosji i Kazachstanu, oraz Prowincjami Konferencji Południowosłowiańskiej, która obejmuje prowincje byłej Jugosławii.

Ponadto otacza opieką współbraci w Albanii. Celem wizyty w Polsce o. Definitora było bliższe zapoznanie się z życiem współbraci dwóch Prowincji krakowskich Zakonu. W naszej Prowincji o. Definitor odwiedził dwa klasztory kalwaryjskie: Seminarium, gdzie spotkał się z alumnami i wychowawcami, oraz zwiedził Sanktuarium kalwaryjskie, gdzie też został podjęty uroczystą kolacją.

Następnego dnia zwiedził klasztor i sanktuarium w Rzeszowie oraz spotkał się ze współbraćmi na wspólnotowym obiedzie. Po południu przybył do Leżajska, gdzie spotkał się z braćmi nowicjuszami, zwiedził Sanktuarium i spożył uroczystą kolację z całą wspólnotą. Rankiem trzeciego dnia zwiedził muzeum klasztorne i odwiedził klasztor w Jelnej, gdzie także odbył serdeczne spotkanie ze współbraćmi. W porze obiadowej udał się do Wieliczki, by od spotkania z alumnami Niższego Seminarium rozpocząć wizytę w Prowincji Matki Bożej Anielskiej.

W niedzielę rano uda się do Żytomierza na spotkanie Prowincjałów Konferencji Północnosłowiańskiej.

Wizyta o. Definitora była też zapowiedzią wizyty o. Generała w polskich Prowincjach, która odbędzie się na jesieni tego roku.

Za: www.bernardyni.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda