Bracia Mniejsi: II Tydzień Kultury Żydowskiej – Toruń

W dniach od 15 do 22 stycznia 2012 będzie miał miejsce II Tydzień Kultury Żydowskiej organizowany przez Wyższą Szkołę Filologii Hebrajskiej w Toruniu.

Na to bardzo kulturalne wydarzenie złożą się min. wykłady, pokazy filmów o tematyce żydowskiej nagrodzonych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Żydowskie Motywy”, wernisaże, warsztaty plastyczne, można będzie też skosztować kuchni żydowskiej. Program muzyczny imprezy uświetni krakowski zespól Klezzmates. Szczegóły już niebawem na stronie internetowej Szkoły i nie tylko. Wstęp na wszystkie wydarzenia Tygodnia jest oczywiście bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Wyższa Filologii Hebrajskiej w Toruniu jest Uczelnią niepubliczną. Założycielem i właścicielem Uczelni jest Prowincja Św. Franciszka z Asyżu Zakon Braci Mniejszych Franciszkanów w Polsce.

Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej jest pierwszą tego typu uczelnią w Europie. Uczelnia stwarza dogodne warunki do współpracy z innymi ośrodkami naukowymi w kraju i zagranicą. Organizowane konferencje, sympozja oraz seminaria maja charakter otwarty i są skierowane zarówno do studentów oraz doktorantów z kraju, jak również z zagranicy.

Więcej (plan) na: www.franciszkanie.net