Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Mamy wizytatora generalnego

Bracia Mniejsi: Mamy wizytatora generalnego

Redakcja

W czasie marcowego definitorium generalnego o. Dymitr Żeglin z Prowincji Wniebowzięcia NMP w Katowicach został mianowany wizytator generalny dla naszej Prowincji.

O. Dymitr wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych w 1981 r. Po odbyciu formacji zakonnej i studiów filozoficzno-teologicznych w WSD w Katowicach-Panewnikach w 1988 r. przyjął święcenia prezbiteratu. Ukończył studia licencjackie z duchowości w PAA w Rzymie. Był gwardianem w klasztorze w Panewnikach, a od 2013 roku jest wikariuszem Prowincji i prowincjalny animatorem ewangelizacji misyjnej. W poprzednich latach posługiwał już jako wizytator generalny w Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP (2004/5) i w Prowincji św. Franciszka (2015/16).

Wizytator generalny ma za zadanie przygotować prowincję do kapituły prowincjalnej, która odbędzie się w przyszłym roku na wiosnę. Podczas niej, oprócz wskazania działań dalszego rozwoju charyzmatu franciszkańskiego w życiu wspólnotowym, bracia wybiorą ministra prowincjalnego i zarząd prowincji. Na jesień rozpocznie się wizytacja wszystkich domów zakonnych prowincji, w czasie których wizytator spotka się z każdym bratem osobiście.

Życzymy o. Dymitrowi wielu łask Ducha Świętego w posłudze dla naszej prowincji i zapewniamy o modlitwie.

Za: OFM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda