Home WiadomościZe Świata Wiekowy saletyn

Wiekowy saletyn

Redakcja

W sobotę 24 marca dom zakonny w Balzers w Księstwie Liechtensteinu przeżywał niezwykłą uroczystość. Senior naszej prowincji ks. Josef von Rickenbach MS obchodził 100. rocznicę urodzin.

Jubilat urodził 24 marca 1918 r. w Szwajcarii. Pierwsze śluby zakonne w naszym zgromadzeniu złożył, mając 22 lata. W 1946 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Rok później wyjechał do pracy misyjnej w Angoli, gdzie posługiwał przez 31 lat. Był m.in. założycielem doskonale kształcącej szkoły dla katechistów w Gandzie. W latach 1979–1991 był duszpasterzem uchodźców z Angoli, którzy podczas wojny domowej szukali schronienia w sąsiedniej Zambii. Po powrocie do swojej ojczyzny w latach 1992–2004 r. był proboszczem w Alpthal. Ks. Josef po przejściu na emeryturę przebywa we wspólnocie w Balzers, a mimo 100 lat życia cieszy się dobrym zdrowiem. Kilka lat temu napisał książkę „Du hast mir den Becher reichlich gefüllt. Lebenserinnerungen eines alten Missionars” („Napełniłeś mi kielich obficie. Wspomnienia starego misjonarza”), w której opisał swoje ciekawe i pracowite życie.

Na uroczystości w Balzers obecni byli m. in. ks. generał Silvano Marisa MS, sekretarz generalny ks. Belarmino Tchipundukwa MS. ks. prowincjał Grzegorz Zembroń MS z Polski, ks. prowincjał Pedro Chingandu MS z Angoli, przełożony Okręgu Szwajcarskiego ks. Piotr Żaba MS, saletyni z innych domów oraz przyjaciele i znajomi Jubilata, zarówno duchowni, jak i świeccy.

Naszemu Współbratu ks. Josefowi życzymy jeszcze wielu lat życia w radości i dobrym zdrowiu! Ad multos annos!

(gz)

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda