Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Nadzieja na rychłą beatyfikację Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby

Bracia Mniejsi: Nadzieja na rychłą beatyfikację Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby

Redakcja
26 października – w sobotę, nasze Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Wieliczce nawiedził Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych – Ksiądz Kardynał Angelo Amato SDB, wraz z Księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz Panem Arturem Koziołem – Burmistrzem Miasta i Gminy Wieliczka.

Ksiądz Kardynał Angelo Amato, modlił się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby OFM przy doczesnych szczątkach Sługi Bożego oraz nawiedził celę zakonną Patrona Maluczkich.

Podziękował również Braciom zakonnym ze Wspólnoty w Wieliczce i naszej Prowincji zakonnej za modlitwę, troskę i staranie o rychłą beatyfikację ubogiego zakonnika z Wieliczki.

Niespodziewana wizyta Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Księdza Kardynała Angelo Amato SDB w naszym klasztorze w Wieliczce, stała się dla nas wielką radością. Jednocześnie wlała w nasze serca nadzieję na rychłą beatyfikację ubogiego Kwestarza z Wieliczki.

Opr. o. Jacek Biegajło OFM

Więcej (zdjęcia) na: www.ofm.krakow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda