Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi – Prowincja Wniebowzięcia NMP: Prowincjalne spotkanie braci zakonnych

Bracia Mniejsi – Prowincja Wniebowzięcia NMP: Prowincjalne spotkanie braci zakonnych

Redakcja

panewniki.franciszkanie.plW dniach od 8 do 10 czerwca 2015 r., bracia, pracujący w klasztorach naszej prowincji zakonnej, w kraju i za granicą, uczestniczyli w pielgrzymce do grobu sługi Bożego Alojzego Kosiby, który znajduje się na terenie klasztoru w Wieliczce.

To doroczne spotkanie braci odbywa się w ramach formacji ciągłej, a spotkaniu przewodniczy prowincjalny moderator o. Syrach Janicki OFM. W Roku Życia Konsekrowanego bracia nawiedzili klasztor braci mniejszych prowincji Matki Bożej Anielskiej. W poniedziałek, po przybyciu do Wieliczki, podjął nas przełożony tamtejszej wspólnoty zakonnej o. Jacek Biegajło OFM, gwardian, proboszcz oraz kustosz sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. We wtorek bracia uczestniczyli w Eucharystii, którą odprawił o. Syrach w kaplicy „Porcjunkuli” w ogrodzie klasztornym, a następnie historię powstania klasztoru i kościoła w Wieliczce opowiedział nam o. Ludwik Kurowski OFM, który jest także kapelanem w kopalni soli w Wieliczce. Po wspólnym obiedzie zwiedzaliśmy miasto oraz kopalnię soli, natomiast wieczorem uczestniczyliśmy we wspólnotowej rekreacji wraz z wielickim konwentem.

W środę, po porannej jutrzni udaliśmy się do podkrakowskich Łagiewnik, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie również znajdują się relikwie św. Faustyny. Po modlitwie i zwiedzaniu kompleksu pielgrzymkowego uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył o. Syrach. Kolejnym miejscem na trasie naszej braterskiej pielgrzymki był klasztor braci mniejszych przy ul. Reformackiej w Krakowie. Tam przywitał nas o. Alojzy Warot OFM, gwardian klasztoru, a później oprowadził nas po klasztorze i kryptach. Spotkanie zakończyło się obiadem w tamtejszym klasztorze św. Kazimierza.

W spotkaniu uczestniczyło 15 braci z klasztorów z Polski, Niemiec i Włoch.

GF

Za: www.panewniki.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda