Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi: Uroczystości odpustowe w Górze św. Anny

Bracia Mniejsi: Uroczystości odpustowe w Górze św. Anny

Redakcja

W niedzielę 28 lipca przy upalnej pogodzie i tłumie pielgrzymów odbył się doroczny odpust św. Anny. W tym roku pieszo przyszły następujące parafie: Cisowa, Dolna, Gogolin, Grodzisko, Januszkowice, Jasiona/Żyrowa, Kadłub, Kędzierzyn, Kłodnica, Leśnica/ Poręba, Malnia, Raszowa/ Łąki Kozielskie, Wysoka, Rozmierz/Rozmierka, Szymiszów/Rożniątów, Rozwadza/Krępna, Sucha/ Szymiszów Osiedle, Zalesie/Lichynia, Zdzieszowice i Żywocice. Dodatkowo przybyli także pielgrzymi z Wielunia, Pątnowa, Apostolat Maryjny z Drezdenka i grupy z Niemiec. Krótko przed godziną 11:00 wyruszyła z bazyliki św. Anny procesja z cudowną figurą św. Anny do groty lurdzkiej.

Sumę odpustową przy udziale około 16 tysięcy wiernych odprawił biskup Paweł Stobrawa, zaś kazanie wygłosił ordynariusz gliwicki, bp Jan Kopiec, który powiedział: “Święta Anna gości nas w swoim domu wiary i uczciwości i przypomina, że nie musimy ciągle szukać nowości. Lepiej odwoływać się do rodziny, do tego fundamentu, który stanowi źródło naszej siły i szczęścia”.

W czasie sumy grała orkiestra i śpiewał chór bazyliki. Na uroczystość odpustową przybyli licznie kapłani diecezjalni i zakonni z kraju i za granicy. W koncelebrze było 35 kapłanów. Stawiły się jak zawsze licznie siostry zakonne, członkowie Bractwa św. Anny, przedstawiciele Fundacji Sanktuarium Góry św. Anny, Stowarzyszenie Rycerstwa Orderu Jasnogórskiej Bogarodzicy, a także regiment garnizonowy twierdzy kozielskiej w historycznych mundurach, który stanowił straż przy cudownej figurze św. Anny.

Źródło: www.swanna.com.pl 

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda