Home WiadomościZ kraju Chrystusowcy: Zmarł ks. Tadeusz Cechowski

Chrystusowcy: Zmarł ks. Tadeusz Cechowski

Redakcja

W szpitalu im. H. Cegielskiego w Poznaniu zmarł nasz współbrat ks. Tadeusz Cechowski.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Tadeusza odbędą się 21 maja 2012 r. (poniedziałek) w kościele pw. M.B. Wniebowziętej w Puszczykowie. Msza Święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00. Ostatnie pożegnanie na cmentarzu parafialnym w Puszczykowie bezpośrednio po Mszy Świętej.

Śp. ks. Tadeusz Cechowski SChr urodził się 14 maja 1927 r. w miejscowości Kozilas. Do Towarzystwa Chrystusowego wstąpił 22 sierpnia 1949 r. Dnia 7 września 1949 r. w Ziębicach rozpoczął kanoniczny nowicjat. Pierwszą profesje zakonną złożył 8 września 1950 r. w Ziębicach, zaś dozgonną 8 września 1953 r. w Poznaniu. W latach 1952-1958 studiował w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Dnia 20 kwietnia 1958 r. w Poznaniu przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. abpa Antoniego Baraniaka. Pełnił posługę kapłańską w: Dolicach, Tetyniu, Maszewie, Brojcach, Sarbii, Szczecinie Podjuchach, Władysławowie, Marianowie, Płotach. W latach 1981-2012 był kapelanem Sióstr Urszulanek SJK w Lipnicy k. Poznania. Od 1 marca 2012 r. rezydował w domu zakonnym w Puszczykowie.

Prosimy Chrystusa Króla Wszechświata, aby śp. ks. Tadeuszowi dał udział w chwale swojego Zmartwychwstania.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda