Home WiadomościZ kraju Marianie: Liturgiczne święto bł. Stanisława Papczyńskiego

Marianie: Liturgiczne święto bł. Stanisława Papczyńskiego

Redakcja

Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP obchodzi dziś liturgiczne święto swojego Założyciela bł. Stanisława od Jezusa Maryi Papczyńskiego (1631-1701).

Błogosławiony był wielkim miłośnikiem życia zakonnego, propagatorem kultu Niepokalanego Poczęcia NMP, orędownikiem zmarłych cierpiących w czyśćcu, wrażliwym na los ludzi zaniedbanych religijnie, moralnie i społecznie. Zasłynął także jako profesor retoryki, znakomity kaznodzieja i kierownik duchowy (z jego posługi spowiedniczej korzystali nuncjusz apostolski w Rzeczpospolitej i król Jan III Sobieski). Współcześni nadali mu tytuł apostoła Mazowsza. Był także zatroskany o los Rzeczpospolitej, czemu wielokrotnie dawał wyraz w swoich pismach.

O. Stanisław Papczyński, syn ziemi sądeckiej, został beatyfikowany w 2007 roku przez kard. Tarcisio Bertone SDB. Główne uroczystości ku czci Błogosławionego odbędą się w najbliższą niedzielę, w Górze Kalwarii na Mariankach, gdzie złożone są jego relikwie. Uroczystej Eucharystii o godz. 12.00 przewodniczyć będzie bp Grzegorz Ryś z Krakowa.

Więcej na: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda