Home WiadomościZ kraju Częstochowa: Zasmakowali niezakazanych owoców

Częstochowa: Zasmakowali niezakazanych owoców

Redakcja

I jak smakowały niezakazane owoce? Tym pytaniem chcemy powrócić do Pallotyńskiego Czuwania Młodych 2018, które tradycyjnie już od wielu lat odbywa się w Częstochowie. Tematyka spotkania dotyczyła owoców Ducha Świętego, w których można się było rozsmakować. Ich kosztowanie nie jest kwestią chwili, ale ma swoje przełożenie na całe życie, bo ich smak niesie w sobie nieskończoność. Miłość, radość, pokój i cierpliwość znajdują swoje źródło w Duchu Świętym, dlatego pozwólmy, by to On – przy pomocy wspomnianych owoców – kształtował nasze człowieczeństwo. Co prawda, podczas minionego czuwania skupiliśmy się na pierwszych czterech owocach, ale pamiętajmy, że można mieć je wszystkie, bo ich wszystkich potrzebujemy. Do kolejnych odniesiemy podczas czuwania wiosennego. Chyba wszystkim zależy na odpowiedniej „sylwetce duchowej”, która pomaga w dążeniu do duchowej dojrzałości. Owoce Ducha Świętego nie tracą na ważności, nie gniją, nie przemijają, ale są nam darowane, zawsze kiedy otwieramy serca na Ducha Świętego.
 
W Pallotyńskim Czuwaniu Młodych w dniach 27-28 października 2018 roku, w Dolinie Miłosierdzia i na Jasnej Górze, uczestniczyło prawie 400 osób. Gościnnie animację muzyczną w czasie czuwania poprowadziła Schola Pallottiego z Radomia, a koncert, w jasnogórskiej kaplicy św. Józefa, zagrał zespół PRZED NAMI. Konferencję wygłosiła s. Aneta Jezusa Miłosiernego OCD z częstochowskiego Karmelu. We Mszy Świętej podsumowującej czuwanie wraz z księżmi, nie tylko z pallotyńskich parafii, udział wzięli Przełożeni Prowincjalni Polskich Prowincji Pallotynów: ks. Prowincjał Zenon Hanas, który wygłosił homilię oraz ks. Wiceprowincjał Adam Kamizela, który przewodniczył liturgii.
 
Wyrazy podziękowania i szacunku kierujemy do osób, które w jakikolwiek sposób wniosły wkład w jesienne spotkanie. W pierwszej kolejności jesteśmy wdzięczni licznie zebranej młodzieży oraz ich opiekunom. W czuwaniu wzięły udział siostry z różnych zgromadzeń: pallotynki, siostry szensztackie, służebniczki śląskie, służki, karmelitanka oraz franciszkanka misjonarka Maryi.

Przed nami kolejne spotkanie dla młodzieży, które szczególnie dedykowane jest maturzystom, ale nie tylko. W kolejnej odsłonie spróbujemy, jak smakuje: uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Szczegółowe informacje dotyczące wiosennego czuwania pojawią się niebawem.
 
s. Monika Cecot SAC, koordynatorka ds. apostolstwa Prowincji Sióstr Pallotynek
ks. Rafał Czekalewski SAC, dyrektor Pallotyńskiego Centrum Młodzieży „Apostoł”
ks. Kamil Wolan SAC, dyrektor Prowincjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Powołań

Za: waw.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda