Home WiadomościZe Świata Tanzania: nowa parafia

Tanzania: nowa parafia

Redakcja

Franciszkanie – Bracia Mniejsi Konwentualni z Kustodii prowincjalnej św. Maksymiliana w Tanzanii obsługują cztery placówki misyjne położone w pobliżu zapory i zbiornika wodnego Nyumba ya Mungu od 1988 roku, czyli od chwili ich przybycia do tego kraju.

Dwie z tych placówek na tyle umocniły się duchowo i materialnie, że mogły zostać przekształcone w parafie. 29 października 2018 r., biskup diecezji Same, jednej z nich nadał tytuł św. Maksymiliana M. Kolbego i powierzył troskę duszpasterską o nią, jako proboszczowi, kapłanowi diecezjalnemu.

To druha parafia, która została wydzielona z parafii Bożego Miłosierdzia w Mwanga. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem wszystkich, którzy pracowali w Mwanga, z oddaniem i ogromnym zaangażowaniem dla ludu Bożego zamieszkującego ten region Tanzanii. Obecnie w parafii Mwanga pracują fr. Grzegorz BYKOWSKI i fr. Everest Valentine MKENDA.

Tego samego dnia 96 dziewcząt i chłopców otrzymało sakrament bierzmowania.

Fr. Benson Gideon MAPUNDA, sekretarz kustodialny

Za: www.ofmconv.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda