Home WiadomościZ kraju Dębowiec: Saletyni biorą życie na celownik

Dębowiec: Saletyni biorą życie na celownik

Redakcja

Pod hasłem Życie na celowniku w dniach 9-14 lipca 2012 roku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k. Jasła odbędzie się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Saletyńskie Spotkanie Młodych (MSSM). Codzienna Eucharystia, możliwość pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty, konferencje ciekawych gości oraz chrześcijańska muzyka z przesłaniem to tylko niektóre punkty programu. Organizatorami Spotkania są od 25 lat Misjonarze Saletyni.

Tegoroczne spotkanie będzie poświęcone życiu w różnych jego aspektach i płaszczyznach. Żyjemy w świecie, w którym paradoksalnie człowiek nie ma na nic czasu, nawet na to by żyć prawdziwie po chrześcijańsku, zgodnie z Bożymi przykazaniami. Ciągła gonitwa bez celu, niezdrowa rywalizacja, dwulicowość, brak jakiegokolwiek szacunku wobec drugiego. Życie wymyka się spod kontroli. Pornografia, antykoncepcja, nałogi, aborcja, rozpad małżeństwa, destrukcja rodziny – często dzisiaj o tym się słyszy, a niekiedy jest to nasz życiowy real.

Po raz 25. Misjonarze Saletyni zapraszają jak co roku młodych ludzi do Dębowca k. Jasła, gdzie będziemy zmierzać się z tematem „Życie na celowniku” – mówi ks. Maciej Kucharzyk MS współorganizator MSSM. Zauważamy to i jesteśmy świadomi problemów które dzisiaj młodzi ludzie przeżywają właśnie w tym temacie. Dlatego będziemy chcieli się zatrzymać i zastanowić się czy nasze życie nie jest na jakimś celowniku? Czy niszczące naboje świata zafascynowanego pseudo-wartościami i brakiem szacunku do życia czasem nie są wycelowane w nas, a szczególnie w młodych, dlatego ich tutaj zapraszamy – dodaje ks. Maciej.

W tym roku do Dębowca zostali zaproszeni szczególni goście. Na spotkanie z młodymi do Polskiego La Salette przyjedzie nuncjusz apostolski w Polsce abp. Celestino Migliore. Wśród konferencjonistów wystąpią: John Pridmore, s. Anna Bałchan, ks. Piotr Pawlukiewicz, Darek Malejonek, Adam Mościcki, Jacek Pulikowski, Jacek Kurzępa, ks. Wojciech Węgrzyniak i Jan Budziaszek. Będzie również możliwość zadawania im nurtujących pytań w specjalnym bloku programowym nazwanym – Mikrofon dla każdego.

Na tegorocznym Spotkaniu nie zabraknie też dobrej muzyki z głębokim chrześcijańskim przesłaniem. W Dębowcu wystąpią zespoły: Anti Babylon System, Beata Bednarz, Maleo Reggae Rockers, s. Anna Bałchan i Przyjaciele oraz zespół ewangelizacyjny En Gedi.

Patronat medialny nad XXV Międzynarodowym Saletyńskim Spotkaniem Młodych w Dębowcu objęli: TVP Rzeszów, Telewizja Internetowa Jasło, Radio Maryja, Telewizja TRWAM, Katolickie Radio VIA, Radio RDN Małopolska, Radio RDN Nowy Sącz, Tygodnik Gość Niedzielny, Tygodnik NIEDZIELA, Portal nowiny24.pl, Portal OPOKA, Gazeta Codzienna NOWINY, Portal TerazJasło, La Salette. Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej, Portal Saletyni.pl.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl.

ks. Piotr Szweda MS

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda