Diecezja Legnicka: Dzień Życia Konsekrowanego

Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone jest również, jako Dzień Życia Konsekrowanego. W południe w Katedrze legnickiej biskup Zbigniew Kiernikowski przewodniczył uroczystej Mszy św. z udziałem biskupa Marka Mendyka i biskupa Stefana Cichego, sióstr zakonnych i zakonników, oraz świeckich osób konsekrowanych, którzy obchodzą swoje święto.To okazja do zastanowienia się nad powołaniem do służby w Kościele i służby człowiekowi. To także okazja do modlitwy w intencji osób konsekrowanych. W homilii Biskup Legnicki mówił min. o znaczeniu konsekracji w życiu człowieka.

Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela, u ojców Franciszkanów, gdzie Biskup Legnicki wygłosił katechezę o znaczeniu powołania osób konsekrowanych w Kościele. Następnie przez legnicki Rynek przeszła do katedry procesja liturgiczna. Podczas Mszy św. osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby: czystości, posłuszeństwa i ubóstwa.

Warto dodać, że w naszej diecezji istnieje 15 zgromadzeń żeńskich i 6 męskich. Zakonnice i zakonnicy pracują min., jako katecheci, pielęgniarki, prowadzą domy dziecka, zakłady opiekuńczo lecznicze, pracują też w duszpasterstwie.

Relacja z uroczystości oraz galeria zdjęć dostepne na stronie Radia Plus Legnica 

Za: www.diecezja.legnica.pl