Home WiadomościZ kraju Dodatkowa informacja dotycząca fałszywego zakonu

Dodatkowa informacja dotycząca fałszywego zakonu

Redakcja

W związku z tym, że w diecezji Nitra na Słowacji zaszła pomyłka w udzieleniu informacji nt. ks. Witolda Brańki, dlatego pragnę poinformować że bp. Viliam Judák z Nitry potwierdził że ks. Witold, pochodzący z Polski, jest księdzem tejże diecezji, ale nie ma nic wspólnego z „Zakonem Joannitów – Stowarzyszeniem Życia Apostolskiego św. Jana Apostoła i Ewangelisty vel Suwerennym Zakonem Św. Jana Jerozolimskiego”, którego biskup Nitry nie erygował.

Z zabranych dalszych informacji okazuje się jednak, że w Polsce pod ks. Witolda Brańkę ktoś się podszywa, kradnąc jego tożsamość (podając jakoby jego adres zamieszkania w Polsce i bezpośredni telefon kontaktowy w postaci komórki), chcąc w ten sposób uwierzytelnić swoje nielegalne działania. Po bezpośrednich interwencjach ks. Witolda informacja o bp. Viliamie Judáku oraz ks. Witoldzie Brańce „zniknęła” z oficjalnej strony „zakonu”. Dlatego w dalszym ciągu, biorąc pod uwagę podejmowane przez fałszywy „zakon” nielegalne działania, przestrzegamy przez udzielaniem wsparcia w/w fałszywemu „zakonowi”.

o. Robert Wawrzeniecki OMI
sekretarz wykonawczy KWPZM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda