Home WiadomościZ kraju Dominikanie: Dzień otwarty z “3D”

Dominikanie: Dzień otwarty z “3D”

Redakcja

Poznać grupy duszpasterskie przy kościele Świętego Jacka na warszawskiej Starówce, porozmawiać z osobami, które je tworzą i może znaleźć coś dla siebie. Wszystko to podczas dnia otwartego, który 6 stycznia organizuje tamtejsze Dominikańskie Duszpasterstwo Dorosłych.

„Przy naszym klasztorze działa aktywnie kilka grup, skupionych w Dominikańskim Duszpasterstwie Dorosłych, nazywanym też „3D”. Znalazło w nich swoje miejsce wiele osób, które chcą zarówno pogłębić swoja wiarę i wiedzę religijną, jak też wspólnie modlić się i pracować na rzecz innych” – mówi o. Marek Rojszyk, koordynator Duszpasterstwa.

Wśród działających zespołów można znaleźć grupy modlitewne, grupy organizujące działania edukacyjne, społeczne i charytatywne, a także przygotowujące oprawę liturgiczną w kościele Świętego Jacka – w tym śpiewającą podczas nabożeństw scholę.

„W trzy wymiary: duchowy, intelektualny i wspólnotowy można wpisać różne inicjatywy prowadzone przy warszawskim klasztorze, skierowane do osób dorosłych. Zebrano je pod wspólną, wymowną nazwą, tworzącą adekwatny skrót 3D” – tłumaczy o. Rojszyk.

W ramach organizowanego w uroczystość Objawienia Pańskiego dnia otwartego od godziny 11. do 22. w Sali Prowincjalskiej klasztoru dominikanów przy ulicy Freta prezentować się będą: Grupa „Charytatywni Freta”, zespół Dominikańskiej Szkoły Wiary, Wspólnota Modlitewna Adonai, Schola „18-ka”, Areopag, Medytacja Chrześcijańska i PostDa.

„Osoby współtworzące Dominikańskie Duszpasterstwo Dorosłych chętnie opowiedzą o tym, jakie działania prowadzą poszczególne grupy, jak wspólnie pracują, modlą się, uczą, pomagają innym, a także spędzają wolny czas i odpoczywają” – mówi Anna Kołodziejczyk, odpowiedzialna za kontakty z mediami.

Informacje o grupach działających w ramach Dominikańskiego Duszpasterstwa Dorosłych można znaleźć na stronie: www.freta.dominikanie.pl/dominikanskieduszpasterstwodoroslych

ak / sz / dominikanie.pl / freta.dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda