Home WiadomościZ kraju Dominikanie: “Król Edyp” w Szkole Czytania

Dominikanie: “Król Edyp” w Szkole Czytania

Redakcja

Lektura „Króla Edypa”, antycznego arcydramatu Sofoklesa, będzie tematem najbliższego spotkania „Szkoły Czytania”, które odbędzie się 20 lutego w krakowskiej księgarni „Bona”.

Gościem specjalnym spotkania będzie Antoni Libera, autor najnowszego przekładu tragedii Sofoklesa – jednego z największych tragików starożytnej Grecji, który w swoim arcydziele podejmuje problem bezsilności człowieka wobec praw losu.

Założony kilka miesięcy temu przez Fundację Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii portal społecznościowo-edukacyjny „Szkoła Czytania” działa zarówno w sieci, jak i w świecie rzeczywistym. W ramach tej drugiej propozycji odbywają się wykłady na temat wybranych dzieł z literatury polskiej i powszechnej.

„Naszym celem jest nauka powolnego i starannego czytania ksiąg z kanonu dzieł wiecznych. Chcemy też umożliwić czytelnikom z całego kraju aktywne włączenie się w kampanię czytelniczą” – mówi twórca portalu, o. Janusz Pyda.

Spotkanie poświęcone lekturze „Króla Edypa” odbędzie się w poniedziałek 20 lutego o godz. 18. w księgarnio-kawiarni „Bona” przy ul. Kanoniczej 11 w Krakowie. Więcej informacji na stronie: www.szkolaczytania.org.pl.

Za: www.dominikanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda