Home WiadomościZ kraju Orionistki: Dzień Chorego w Kole

Orionistki: Dzień Chorego w Kole

Redakcja

14 lutego 2012 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kole prowadzonym przez Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia – Siostry Orionistki odbyły się uroczystości w ramach Światowego Dnia Chorych.

 


Dzięki zaproszeniu, inicjatywie i wysiłkowi siostry dyrektor S. M. Santy Krupy stało się już tradycją rokroczne pełne skupienia i radości spotkanie modlitewne w intencji chorych. Obecność siostry prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Orionistek S. M. Józefiny Klimczak podkreśliła szczególną więź z całą Prowincją Zakonną.

Słowa uznania w imieniu władz samorządowych przekazała radna ziemi kolskiej P. Urszula Polewska, natomiast ks. Prałat Janusz Ogrodowczyk – proboszcz parafii i kapelan DPS-u reprezentował kler diecezjalny. Serdeczne wyrazy wdzięczności należą się siostrze przełożonej S. M. Longinie Malich i całej wspólnocie sióstr. Koncelebrowanej Mszy św. i nabożeństwu Eucharystycznemu z modlitwą za chorych przewodniczył ks. Leszek Kromka FDP – magister postulatu Księży Orionistów z Kalisza. Przyjmowanie Sakramentu Chorych to szczególnie wzruszający moment naszej modlitwy.

Na zakończenie celebracji zostało udzielone indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Świąteczny obiad stał się zwieńczeniem przeżywanego dnia. Myśl Ojca Alojzego Orione, który pisał że: w najbiedniejszym z ludzi lśni wizerunek Boga niech każdego dnia pobudza nasze serca w służbie chorym i ubogim.

Za: www.orionisci.rel.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda