Home WiadomościZ kraju Rocznica śmierci ks. Marka Rybińskiego

Rocznica śmierci ks. Marka Rybińskiego

Redakcja

18 lutego 2012 mija rok od tragicznej śmierci salezjanina i misjonarza, ks. Marka Rybińskiego. Jego męczeńską śmierć komentowały środki masowego przekazu na całym świecie. W pogrzebie wzięło udział ponad 1500 osób.

W I rocznicę śmierci ks. Marka Rybińskiego, Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie zaprasza na Mszę świętą w jego intencji.

Ksiądz Marek Rybiński pracował na misjach w Tunezji, w Manoubie w latach 2007-2011. Na początku obawiał się pracy w środowisku muzułmańskim . Ale już po jej rozpoczęciu, pisał: „Właśnie muzułmanie to moi nowi przyjaciele… Ludzie są wspaniali i to chyba bardzo ważne. A i ja uczę się tutaj wiele”. Ksiądz Marek zajmował się ekonomią w szkole salezjańskiej, miał bardzo dobry kontakt z młodzieżą, na każdej przerwie był wśród dzieci na boisku. Posługiwał w polskiej wspólnocie w Tunezji, pisał książkę o swojej pracy i życiu w kraju muzułmańskim. Trudność sprawiało mu to że jako kapłan nie mógł otwarcie głosić Chrystusa.

Pamiętamy

W czerwcu 2011 Salezjański Ośrodek Misyjny wydał książkę ks. Marka Rybińskiego „Zapiski tunezyjskie”, w której zmarły salezjanin opisał życie na misji w Tunezji. Pamiątką z tego co działo się w Tunezji i w Polsce po śmierci ks. Marka jest 26 minutowy film dokumentalny pt. “Dusza tunezyjska, dołączony do książki”.

Salezjański Ośrodek Misyjny jest instytucją o charakterze ogólnopolskim, kierującą działalnością misyjną czterech polskich prowincji salezjańskich. Ksiądz Marek Rybiński pracował w tym ośrodku w latach 2005/2006. Pełnił obowiązki koordynatora Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco. W tym czasie dojrzewało w nim powołanie misyjne. We wrześniu 2007 roku ks. Marek wyjechał na misję do Tunezji. Miejscem jego pracy była Manouba, miasteczko niedaleko Tunisu, stolicy Tunezji. Początkowo miał tam zostać 3 lata, ale kiedy one minęły, przedłużył swoją pracę na koleje 2 lata. Zakończył życie mając 34 lata, 15 lat ślubów zakonnych i 6 lat kapłaństwa.

W I rocznicę śmierci ks. Marka Rybińskiego zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy świętej, która odbędzie się 18 lutego 2012 roku, o godzinie 12.00, w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, ul. Korowodu 20.

SOM

Za: www.salezjanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda