Home WiadomościZ kraju XXIX Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela

XXIX Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela

Redakcja

Zakończył się trzeci dzień obrad XXIX Kapituły Prowincjalnej Polskiej Prowincji Towarzystwa Boskiego Zbawiciela. Uczestnicy dokonali wyboru nowego zarządu prowincji, którego członkowie będą realizowali swoje zadania w kolejnej trzechletniej kadencji.

Głosujący wybierali spośród kandydatów zaproponowanych przez prowincjała ks. Piotra Filasa wybranego w listopadzie ubiegłego roku na kolejną kadencję. Zgodnie z prawem zakonnym, mieli też możliwość oddania głosu na inne osoby, które spełniały warunki określone wspomnianymi normami prawnymi.

Wymaganą większość głosów otrzymali zasugerowani dotychczasowi trzej konsultorzy i wikariusz prowincjalny. W składzie zarządu zmieni się jedynie osoba pełniąca obowiązki konsultora odpowiedzialnego za formację podstawową i ciągłą. Z dniem ustalonym przez kapitułę obowiązki te będzie pełnił ks. prof. dr hab. Ambroży Skorupa. Na „sakramentalne” pytanie o przyjęcie urzędu nowo wybrani odpowiedzieli „wyrażam zgodę”.

Obecna kapituła prowincjalna polskich salwatorianów jest etapem przygotowania do mającej się odbyć jesienią kapituły generalnej. Zadaniem ojców synodalnych jest więc wybór delegatów, którzy będą reprezentowali prowincję w tym ważnym dla całego zgromadzenia zakonnego spotkaniu.

Ponadto na plenum i w grupach roboczych trwają prace zmierzające do wypracowania uchwał kapituły.

Ważnym wydarzeniem był udział członków kapituły w uroczystym poświęceniu drukarni w Wydawnictwie Salwator, które ma swoją siedzibę w Krakowie-Zakrzówku. Obrzędowi przewodniczył prowincjał.

/sn/

Za: www.salwatorianie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda